Adela Mede: Niektoré reality pochopia iba tí, ktorých sa týkajú 

Michael Papcun16. júla 2023223

Tvorenie vlastných mikrosvetov. Nie vzhliadanie k dominantným trendovým vlnám, ale až etnografické hľadanie lokálnych špecifík, ktoré vytvárajú špecifický zvuk. Aj tak by sa dala vystihnúť hudba Adely Mede, slovensko-maďarskej hudobníčky patriacej medzi najvýraznejšie mená posledných rokov na tunajšej alternatívnej scéne, navyše s medzinárodným renomé. V súvislosti s jej vystúpením na festivale Sensorium: Beyond the Sound 2023 a chystaním druhého albumu sme s Adelou prehodili pár slov. 

Ahoj, Adela, ako sa máš pár dní pred Sensoriom? Avizovala si, že budeš hrať aj ukážky zo svojho chystaného albumu. Môžeš nám o ňom povedať niečo viac? 

Pár dní pred Sensoriom sa mám dobre, môj koncert v SNG je vlastne prvým z môjho letného turné, takže sa celkom teším, že budem mať možnosť zahrať v priestoroch galérie. Áno, chystám sa hrať aj z nového albumu, aj nejaké zatiaľ nevydané tracky. S akordeonistom Jakubom Smičekom som úzko spolupracovala na druhom albume, tak mám možnosť odprezentovať piesne priamo s ním.

Tvoja hudba je pomerne úzko spätá s pohraničím Slovenska a Maďarska. Myslíš, že existuje nejaká špecifická „južanskosť“, o ktorej by sme mohli rozprávať? Minimálne vo filme aj literatúre sa tunajší autori o niečo podobné pokúšajú. 

Úprimne, ešte sa [Read More]

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri:

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.