Hrdinovia kapitalistickej práce v Európe so Sašou Uhlovou

Kapitalx28. novembra 2023282

V podcaste sme sa rozprávali s autorkou úspešného reportážneho projektu Sašou Uhlovou. Tentokrát z prostredia východoeurópskych migrantov na západe Európy.

Vo svojej knihe Hrdinové kapitalistické práce v Evropě autorka popisuje ako sa necháva zamestnávať v rôznych odvetviach, ktoré sú často postavené na lacných pracovných silách. Opisuje prácu v poľnohospodárskej oblasti, v ubytovacích službách, a nakoniec v sociálnych službách pre seniorov vo Francúzsku.

Rozprávali sme sa aj o platovej nerovnosti medzi východom a západom Európy, ktorá priamo ohrozuje európsku integráciu a je dlhodobo neudržateľná. Odpovede na otázky týkajúce sa porušovania ľudských práv na trhu práce sme hľadali spolu s moderátorkou podcastu Barborou Nemčekovou.

Podcast podporila nadácia Rosa Luxemburg Stiftung so zastúpením v Českej republike.

Podcast podporila nadácia Rosa Luxemburg Stiftung so zastúpením v Českej republike.

Diskusia je súčasťou podujatia Kapitalks na Cez prah: Hrdinovia kapitalistickej práce v Európe so Sašou Uhlovou, ktoré z verejných zdrojov podporila Nadácia mesta Bratislavy.

Podcast je súčasťou projektu PERSPECTIVES – novej značky pre nezávislú, konštruktívnu a multiperspektívnu žurnalistiku. Projekt je financovaný Európskou úniou. Vyjadrené názory a postoje sú názormi a vyhláseniami autora(-ov) a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru (EACEA). Európska únia ani EACEA za ne nepreberajú žiadnu zodpovednosť.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri: