In conversation with Yanis Varoufakis

Kapitalx25. marca 20215499

SK

Yanis Varoufakis je grécky ekonóm, dlho pôsobil ako profesor ekonómie na univerzitách v Británii, Austrálii a USA. V roku 2015 bol ministrom financií v prvej vláde Alexisa Tsiprasa. V roku 2016 založil grassrootové hnutie DiEM-25 a v roku 2018 spolu so senátorom Bernie Sandersom medzinárodnú ľavicovú organizáciu Progressive International. Je autorom kníh Dospeláci v miestnosti (Absynt, 2019) a Talking to my daughter: A Brief History of Capitalism.

Rozprávali sme sa s ním o jeho novej knihe „Another now“. Ako by vyzerala spoločnosť bez finančných trhov, obchodných bánk, korporácií a trhu práce?

Je „Another now“ socio-ekonomická utópia alebo máme čo dočinenia so skutočne dosiahnuteľným konceptom?

Diskusiu viedli Marek Pavlík a Tomáš Hučko.

Podcast podporila Rosa Luxemburg Stiftung so zastúpením v Českej republike a Fond na podporu umenia.

EN

What would the society without financial markets, commercial banks, corporations and labour markets as we know them, look like? What Yanis Varoufakis, a world-renowned economist, outlines in his last book – Another now, is the image of a society after capitalism, a form of liberal socialism, which aims to eradicate inequality and rebuild the society on authentic humanism.

Is Another Now a socio-economical utopia or are we dealing here with a concept, which is truly within the humankind’s reach?

Another Now as a bold concept of a social change, its ambitions, intricacies and limits will be a subject of the online debate with the author, Yanis Varoufakis.

Supported by Rosa Luxemburg Stiftung and Slovak Arts Council.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri: