L*st: Panelová diskusia

Kapitalx18. augusta 2023205

Hosťovstvo: Boris Buden, Jodi Dean, Agnes Gagyi, Marina Gržinić
Moderuje: Ondřej Trhoň

V kontexte postsocialistickej krajiny, ktorou sme, pretrváva tak pocit našej vlastnej stratenosti, ako chtíč po Európe. Boli sme síce prijatí*é, ale bez toho, že by sme sa stali rovnými. Napriek tomu u nás len zriedka počuť hlasy, ktoré by problematizovali princípy, na ktorých Európa stavia svoju legitimitu ako kontinentu, na ktorom vznikla demokracia. Exkluzívny prístup do pevnosti Európa vychádza zo selektívnej solidarity a je podmienený násilnými vojenskými operáciami na jej hraniciach. Ako by sa súčasná ľavica “bývalého Východu” mala vztiahnuť k takýmto politikám pokrytectva? Stratili sme už úplne túžbu po internacionálnej utópii?

Počas záverečnej panelovej diskusie sme skúmali krehkú a vždy nanovo vyjednávanú hranicu medzi medzi zákonom a subverzivitou lásky, medzi výkonom moci a politikou (v ktorej sa vytesnené dožaduje slova).

Prednáška je súčasťou podujatia L*st, after all, ktoré z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy a Friedrich-Ebert-Stiftung so zastúpením v Bratislave.

https://kapital-noviny.sk/wp-content/uploads/2021/10/FPU_logo1_modre.jpg
https://kapital-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/12/BA-logo-01.png

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri: