Číslo o Wendellovi Berrym sprevádzajú diela Dávida Koroncziho

Ako mi holič z Port Williamu zmenil život

Sedím v malej chatke, kam chodím písať, na mojom pozemku v Nashville. Niekoľko metrov odo mňa leží na boku zazátkovaná fľaša vína. Fľaša je na polici a knihy na tej vysokej polici sú voľne zaradené do kategórie Agrárne záležitosti.

Nájdete tu Petersonovho Terénneho sprievodcu vtákmi, knihu Jamesa Herriota Všetky tvory, veľké i malé, Thoreaua, Život pastiera od Jamesa Rebanksa, niekoľko kníh o včelárstve, Vidiecky denník eduardovskej dámy a niekoľko príručiek o domácom gazdovaní. Na poličke, v priestore, ktorý som vytvoril rozdelením kníh ako Červené more, je aj kalich na prijímanie, ktorý ručne vyrobil môj priateľ hrnčiar. Tieto knihy, fľaša vína a kalich sú súčasťou môjho života kvôli jednej osobe – a tou osobou je fiktívna postava z fiktívneho mesta, ktorá strihá fiktívne vlasy vo svojom malom fiktívnom holičstve.

Knihy

Najprv vám poviem niečo o knihách. Mal by som hneď zdôrazniť, že nie som žiadny akademik (nie, že by na tom bolo niečo zlé). Som celkom inteligentný chlapík, hoci moje výsledky testov a známky by to nikdy neprezradili. Viete, vyrastal som na čítaní nesprávnych kníh. To málo, čo som vedel o klasike, som získal z ilustrovaných a skrátených verzií kníh ako Moby Dick, Príbeh [Read More]

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri:

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.