Lindsay Ellis je asi tridsaťosemročná videoesejistka filmu a popkultúry a autorka bestsellerov Axiom’s End a Truth of the Divine. Jej obecenstvo sa skladá najmä z ľavicovej progresívnej mládeže, ktorá obľubuje jej provokatívne a do hĺbky spracované video-eseje, sprevádzané značnou dávkou sarkazmu. Jedno krátke vyhľadávanie na Twitteri, Youtube či Reddite vám však prezradí, že je transfóbna, rasistická, bifóbna a má mnoho ďalších neodpustiteľných vlastností, pre ktoré nepatrí do slušnej spoločnosti.

Dlhoroční*é sledovatelia a sledovateľky Lindsay boli značne prekvapení*é. Boli si totižto vedomí*é jej povesti progresívnej intersekcionálnej feministky, antirasistky a spojenkyne s queer komunitou. Náhle sa však dozvedajú, že sledovaním jej videí podporujú presne to, s čím nesúhlasia.

Reakcia Ellis bola svojská – ako to už u nej býva. Vo videu, ktoré trvá dve hodiny, rozoberá a vysvetľuje dôvody, prečo bola „cancelnutá“ a do akej miery sú obvinenia voči nej pravdivé, pričom sa nebráni značnej dávke sebakritiky. V absurdnej scéne s pohárikmi tequily a sviečkou Snoop Dogga zároveň otvára staré rany, ktoré, podľa môjho názoru, nikto z nás nemal úplné právo počuť.

Ani verejné ospravedlnenie, sebakritika a vysvetlenie jej však nepomohli. Po neustávajúcich nenávistných komentároch, vyhrážkach a kritike, ktorá bola takmer výlučne zlomyseľná, bola nútená odísť z Youtubu a obmedziť svoju [Read More]

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri:

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.