English version

Oxford Dictionary definuje slovo domov ako miesto, kde človek žije trvalo, najmä ako súčasť rodiny alebo domácnosti. Pre niekoho je domov samozrejmosťou – štyri steny, kuchyňa, posteľ, teplá voda a kúrenie. Pre veľa ľudí však mať domov znamená neustály boj o strechu nad hlavou, bezpečie. Pre niekoho, ako ja, svet poskladaný z miest, ktoré mi poskytujú potrebný základ, pracovné príležitosti, kultúru a rovnako zmýšľajúcu komunitu ľudí. Domov môže znamenať aj abstraktnú a neuchopiteľnú ideu o báze, z ktorej si človek buduje pozíciu v rámci sveta, v ktorom chce žiť a rásť.

Ako umelkyňa na voľnej nohe s prácou v malom dizajnovom obchode, na polovičný úväzok a za minimálnu mzdu, občasnými malými zákazkami, a zároveň dobrovoľníčka v neziskovej organizácii nemám príjem 3- až 4,5-násobku hodnoty mesačného nájmu za domov, aký by som pre seba potrebovala. A nemyslím si, že niekedy budem mať.

Som expatka, ktorá nepracuje v korporáte. Ale som expatka bielej pokožky s dosiahnutým vyšším vzdelaním v Holandsku, s dostatočným anglickým prízvukom, ktorý iba s občasným zlyhaním odkryje moje slovanské pozadie. Z môjho výzoru nedokáže nikto okamžite usúdiť, odkiaľ pochádzam.

Momentálne bývam v študentskom sociálnom bývaní (bývanie pre ľudí s nižším príjmom), [Read More]

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri:

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.