Nech múdrosť Jarosława Kaczyńského bdie nad Vami!

Łukasz Grzesiczak8. augusta 20192487

Vážený portál Zomri, milí Slováci,*

vďaka láskavej redakcii Kapitálu môžem ja, skromný perohryz na dejisku veľkolepej národnej revolúcie, ktorá sa práve odohráva v Poľsku, na týchto stránkach obrátiť Vašu pozornosť na istú mimoriadne naliehavú otázku.

Trochu ma znepokojuje, že portál Zomri akosi málo upriamuje pozornosť Vás, Slovákov, na naše poľské záležitosti. Mal by o nás písať častejšie a svojho veľkého suseda by mal predstavovať v omnoho lepšom svetle. Hádam Vám nemusím pripomínať, že ako lídri regiónu sme sa ako prví stali krajinou blaženosti, ktorá sa už úplne oslobodila od deviantného feminizmu a dženderu. Krajinou, ktorá sa vďakabohu vyhla zhubnej nákaze tolerancie a vyliečila z neoliberálnych chorôb. Tie sa našťastie ako mávnutím čarovného prútika pominuli vďaka vláde nášho múdreho vodcu Jarosława Kaczyńského.

Spomínate si napríklad na ten nepodarený júlový vtip o návšteve Zuzany Čaputovej vo Varšave? „Zuzana v Poľsku očarila všetkých,“ hlásalo Zomri na obrázku, na ktorom poľskí animovaní hrdinovia Lolek a Bolek fascinovane hľadeli na slovenskú prezidentku. Takže aby bolo jasné: po prvé, odvolávať sa dnes na hrdinov poľského kresleného filmu, ktorý bol vytvorený za čias komunizmu, nie je vôbec v poriadku. Toho komunizmu, ktorý naša vláda – našťastie! – považuje za obdobie okupácie cudzej veľmoci (ktorá sa vyrovnala aj tej hitlerovskej) a náš štát v týchto časoch ani Poľskom nenazýva. Po druhé, rád by som Vám pripomenul, že ani Lolek, ani Bolek, si nikdy nezaložili rodinu, ktorá je – ako všetci dobre vieme – základnou bunkou spoločnosti. A to nehovorím o rôznych náznakoch týkajúcich sa ich pomýlenej sexuálnej orientácie! Je predsa jasné – na čo upozorňujú mnohí slušne oblečení a nakrátko ostrihaní mládenci pri víkendových prechádzkach ulicami poľských miest –, že „normálna rodina je chalan a dievčina!“

Preto si Lolek a Bolek ako podozriví a ideologicky závadní jedinci nezaslúžia byť reprezentantmi našej krajiny. Nepochybne si však zaslúžia „bujačné“, novú daň pre bezdetných mužov, ktorú plánuje zaviesť naša úspešná vláda Práva a spravodlivosti, ktorá na prvé miesto vždy kládla poľské záujmy. Verme, že to bude zároveň impulzom pre všetkých nezrelých Lolekov a Bolekov, aby už konečne dospeli a splnili si svoju povinnosť voči vlasti tým, že splodia nové generácie Jacekov a Małgorzát.

Keby tvorcovia Zomri prestali čítať všetky tie Sorosom kúpené médiá, ktoré síce vychádzajú v Poľsku, ale – ako všetci dobre vieme – zastupujú záujmy nemecké a bruselské (čiže vo svojej podstate protipoľské) a usilujú sa o zničenie našich najväčších hodnôt, zrejme by zistili, že nám, Poliakom, sa tá Vaša feministka a zástankyňa potratov veruže nepáči. Kaja Godek, mimoriadne populárna poľská aktivistka bojujúca za zákaz potratov, sa napríklad k návšteve Zuzany Čaputovej v Poľsku vyjadrila na Twitteri. Dodávam, že nejde o žiadneho nímanda z okraja poľskej verejnej debaty, je to dáma, ktorú pozývajú do najdôležitejšieho programu v najpočúvanejšom – a pritom Nemcami vlastnenom – súkromnom rádiu RMF FM. „Ľavičiarka Čaputová nás prišla poučovať, čo smieme a čo nie. Navyše, slovenská prezidentka asi nemá módnu poradkyňu: biele šaty, lodičky, perlová bižutéria, drdol, žiadne sako. Väčšina fotiek vyzerá ako svadobné fotenie, a nie seriózna politika. Trápne,“ napísala Godeková. Skutočné Poľky a skutoční Poliaci sa neboja napísať pravdu, a to aj napriek politickej korektnosti, ktorú sa nám tak úporne snaží nanútiť Brusel. Našťastie sa môžu v tejto oblasti spoľahnúť na pravicové, najmä poľské médiá, ktoré sa PiSu podarilo vzkriesiť a ktoré v mene poľských záujmov podporujú aj naše štátne podniky.

K najväčšiemu nedorozumeniu bohužiaľ došlo o niekoľko dní skôr, keď Zomri predstavilo poľských fanúšikov futbalového klubu Cracovia ako výtržníkov, pričom si v centre Bratislavy len nacvičovali hod stoličkou. Po prvé, nezabúdajme, že Bratislava, ktorá vždy bola len akýmsi predmestím Viedne, je pre obyvateľov Poľska jednou veľkou neznámou. Pre mnohých z nás sú vaše miestne zvyky cudzie, možno práve preto došlo k tejto nešťastnej udalosti, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou vyprovokovali Sorosom platení ľavičiarski aktivisti prezlečení za fanúšikov klubu Levski Sofia. Treba zdôrazniť, že fanúšikovia Cracovie sú veľmi milí ľudia s obrovským srdcom. Do dejín ľudstva sa napríklad zlatými písmenami zapísalo ich rozhodnutie o ukončení „svätej vojny“ s fanúšikmi Visly Krakov, a to presne v deň smrti nášho milovaného pápeža Jána Pavla II. Nezabúdajme tiež, že futbaloví fanúšikovia často pochádzajú zo sociálne vylúčeného prostredia a bývajú nezamestnaní, za ich správanie teda zákonite nesú zodpovednosť všetky vlády, ktoré boli v Poľsku po roku 1989, najmä však osemročná vláda Občianskej platformy, ktorá bola v roku 2015 našťastie ukončená víťazstvom Práva a spravodlivosti. Vďaka sociálnym balíčkom PiSu a jeho úspešnému boju s palivovou mafiou, vďaka ktorému získala zdroje na spomínané sociálne programy, sa fanúšikovia začali voči sebe správať priateľskejšie. Dokázali sa spojiť v mene životne dôležitých záujmov Poľska. Nebyť ich, ťažko si napríklad predstaviť, akými zvrhlosťami by sa skončil Dúhový pochod v Białystoku, ktorého sa zúčastnilo zhruba tisíc ľudí. Len vďaka spoločnému postupu rôznych fanúšikovských zoskupení a národoveckých organizácií nedošlo k sodome a gomore. Našťastie celú záležitosť vyriešili pokriky „Boh, česť, vlasť! Buzeranti do riti!“ kombinované s kopaním, opľúvaním a hádzaním kameňov, delobuchov a zhnitých vajec do nepriateľov národa, ktorí sa naoko tvárili ako bezbranní muži, ženy a deti. Našich patriotov sa síce pokúsili zastaviť obrnené vozidlá s vodnými delami, helikoptéry Pohraničnej stráže, slzný plyn a hliadky so psami, ale vďakabohu sa im to nepodarilo. Ľud, ktorý je najvyšším suverénom, prehovoril jazykom sily, a keď suverén niečo hovorí, homosexuálna lobby nech radšej, kurva, vypadne! (odpusťte mi ten vulgarizmus, ale všetci predsa dobre vieme, že keď ide o národnú hrdosť, zadržiavať emócie je nielen chybou, ale aj výrazom zbabelosti).

Sorosom kúpené médiá si znovu našli palicu, ktorou si chceli udrieť do skutočných poľských patriotov, ale našťastie sa na ich obranu postavila katolícka cirkev. „Vyjadrujeme svoje uznanie a poďakovanie všetkým tým, ktorí sa rozhodli brániť kresťanské a všeľudské hodnoty a ochránili mesto, najmä naše deti a mládež, pred dobre naplánovanou demoralizáciou a nemravnosťami,“ napísala vo svojich oznamoch białostocká farnosť svätej Kráľovnej Hedvigy. Pán Boh zaplať!

Našťastie, na stráži poľskosti už celé stáročia stojí naša katolícka cirkev, ktorú sa nepriateľské sily systematicky pokúšajú zničiť. Prípadov bezcitných útokov na cirkev je pritom v Poľsku neúrekom. Zoberme si napríklad dokumentárny film Len to nepovedz nikomu, v ktorom bratia Sekielskí hovoria o akejsi pedofílii medzi duchovnými. Je, žiaľ, pravdou, že k ojedinelým prípadom naozaj došlo. Diabol v službách nepriateľov cirkvi predsa nikdy nespí. My však napriek tomu dobre vieme, že najväčšie percento pedofilov sa ukrýva v radoch murárov, veď to nedávno vyhlásil sám minister spravodlivosti!

Milí Slováci, dovoľte mi, aby som Vás na záver ešte skromne a srdečne pozdravil. Nech múdrosť Jarosława Kaczyńského bdie nad Vami!

Autor píše pre portál  Holistic.news, predtým pracoval pre Gazetu Wyborczu. Spravuje portál Novinka.pl o Čechách a Slovensku.

Z poľského originálu preložil Alexander Horák

* Autor si dovolil využiť štýl, ktorý pri opisoch mnohých udalostí v Poľsku používajú pravicové médiá podporujúce vládu Práva a spravodlivosti, ale najmä verejnoprávne médiá kontrolované vládou. V roku 2017 Štátna rada pre rozhlas a televíziu dala za úlohu výskumníkom z krakovskej Univerzity Jána Pavla II. monitorovať všetky informačné programy verejnoprávnej televízie. Výsledná správa bola niekoľko mesiacov utajená. Na verejnosť sa dostala v júni 2019. Ukázalo sa, že v hlavnom vydaní televíznych správ – najdôležitejšieho informačného programu verejnoprávnej televízie –, je podľa analytikov porušovaná zásada oddeľovania informácií a komentárov. Zistilo sa aj to, že výber a relevancia informácií, spôsob ich prezentácie a rozčleňovanie podľa geografického, tematického a najmä politického kritéria, narúšajú zásady plurality a vyváženosti. Podobne vyzerajú aj ďalšie programy poľskej verejnoprávnej televízie.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri: