Existuje ešte ihrisko?

Alfie Bown9. februára 2023474

Šesťročné dievčatko prišlo domov s pokarhaním. Keď sa deti v škole hrali na obchod, nemohlo si pre nedostatok imaginárnych peňazí kúpiť imaginárnu vec, a tak sa začalo spolužiačkam a spolužiakom vyhrážať, že sa vráti so sekerou a rozseká ich, aby sa k imaginárnej veci dostalo hoci aj cez ich mŕtvoly.

V rovnakom školskom roku chceli online aktivisti a aktivistky z alternatívnej pravice (ako sa v tom období zvykli označovať) zosmiešniť dnes už notoricky známy liberálny umelecký projekt „He Will Not Divide Us“ (Nerozdelí nás) Luka Turnera, ktorý – zrejme nie práve z úprimného presvedčenia – zužitkoval aj slávu Shia LaBeoufa. Ľudia z alternatívnej pravice prichádzali na miesto realizácie projektu v Brooklyne, aby s divokou ľahkovážnosťou šesťročných anarchistiek a anarchistov porušili všetky značne prísne pravidlá projektu tým, že si napríklad počas toho, ako ľudia dvadsaťštyri sedem dokola nahlas opakovali „nerozdelí nás“, liali na hlavy mlieko, skryto dráždili diskutujúcich na online fórach a usilovali sa vyprovokovať „poctivé“ účastníctvo projektu k zahanbujúcemu násiliu a agresivite. Možno si zaslúžili dostať poznámku. Ale ako inak, označili ich za kriminálnych fašistov.

Tento polrok došlo na ihrisku opäť k výsmechu, keď niektoré britské školy rozposlali rodičom text s informáciou, že študentstvo podporujúce Andrewa Tata bude izolované od zvyšku a škola ho prešetrí. Z ľavicovo-liberálnej perspektívy zodpovedá podpora Andrewa Tata (napríklad na rozdiel od podpory Grety Thunberg) vedomým [Read More]

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri:

Pre pokračovanie článku, si prosím zakúpte predplatné.
Ak už naše predplatné máte, prihláste sa.