Učiť, kým nevyhorím. O kritickom stave slovenského školstva

Kapitalx18. júna 2024147

Slovenské školstvo je plné vyhorených učiteliek a učiteľov. Vyhorenie však nie je iba špecifická forma únavy a frustrácie, burn-out má zásadný vplyv na mozog, sociálny život či libido človeka. O vyhorení v mladom učiteľstve, o systémových problémoch v tejto profesii, ale aj o demoralizovaných učiteľoch sme sa rozprávali s Pavlom Škripekom, mladým učiteľom prírodných vied a telesnej výchovy na Základnej škole v Bratislave. Debatu moderovala Barbara Vojtašáková.

https://kapital-noviny.sk/wp-content/uploads/2024/06/logo-sk-modre.png

Štúdio k nahrávaniu podcastu nám poskytlo SNSĽP – Slovenské národné stredisko pre ľudské práva v Bratislave, ktoré poskytuje právnu pomoc obetiam diskriminácie, uskutočňuje výskumy a podporuje hodnoty rešpektu, inklúzie a rovnosti.

Podcast je súčasťou projektu PERSPECTIVES – novej značky pre nezávislú, konštruktívnu a multiperspektívnu žurnalistiku. Projekt Perspectives je financovaný Európskou úniou. Vyjadrené názory a postoje sú názormi a vyhláseniami autora(-ov) a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru (EACEA). Európska únia ani EACEA za ne nepreberajú žiadnu zodpovednosť.

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Partneri: